A jelek szerint reneszánszukat élik a fényképezőgépbe való filmek, és erre erősít rá a FILM Ferrania is.
Alig néhány napja írtunk arról, hogy újraéleszti egyik kedvenc tekercsét, az Ektachrome-ot a Kodak, és máris itt egy újabb érdekesség, ezúttal az olasz FILM Ferrania háza tájáról, ami egy-két napja jelentette be, hogy újraélesztést hajt végre a cégen.
Ennek első lépése a Ferrania P30, ami 35 milliméteres, fekete-fehér film, mely rögvest limitált sorozatban kerül piacra, “ALPHA” néven, utalva ezzel arra az igen népszerű típusra, ami közel félévszázada sikeresen hódította meg a világot. Természetesen a mostani ALPHA már modern technológiákkal készült, a cég mérnökeinek hathatós segítségével.
Arról, hogy a FILM Ferrania P50-nek milyen tulajdonságai vannak, és milyen képeket lehet vele lőni, ide kattintva bővebb információt nyerhettek.